Torby, filtry i lampy błyskowe.

Dzisiaj wrócimy do przydatnych rzeczy, w które warto się zaopatrzyć się przy zakupie sprzętu. A więc, kupujesz nowy aparat fotograficzny i wydajesz na niego nie małe pieniądze. A później jedziesz do pracy, na jakieś ważne wydarzenie. Masz swój dodatkowy akumulator, karty pamięci i statyw. Ale warto zadbać też o przechowywanie tego w czasie transportu. Masz do wyboru torby i plecaki, które są specjalnie dedykowane do każdego rodzaju sprzętu dostępnego na rynku.

Jak już będziesz wybierać plecak lub torbę na sprzęt fotograficzny – zwróć uwagę czy go zmieścisz i czy będzie chroniony w odpowiedni sposób. Na rynku znajdziesz na prawdę wiele firm, które produkują torby i plecaki fotograficzne. Także pamiętaj przede wszystkim o pojemności i ochronie sprzętu. Kolor wybieraj na końcu.

Na początku przygody z fotografią zawsze pada jedno z takich pytań – czy naprawdę potrzebuje filtr, a jeśli już potrzebuje to do czego on służy i który mam wybrać? Już śpieszę się z odpowiedzią. Prócz swoich zalet i właściwości, filtry są skuteczną ochroną soczewek naszego obiektywu. Chronią go przed zarysowaniami i stłuczeniami. Podstawowym filtrem, który przede wszystkim ochroni soczewkę Twojego obiektywu i zablokuje wszystkie promienie ultrafioletowe, jest Filtr UV. Natomiast, filtr polaryzacyjny ma trochę inne zastosowanie. Ma za zadanie przepuszczać tylko światło o polaryzacji liniowej w wybranym kierunku. Pochłania on częściowo światło rozproszone. Jeśli chcesz zobaczyć efekt zastosowania filtra polaryzacyjnego, polecam sprawdzić go w fotografii nieba. Chmury pozostają białe, a błękit nieba staje się o wiele ciemniejszy.

A co z tą lampą błyskową? Zauważyłeś pewnie, że w dzisiejszych czasach, na naszym rynku każda lustrzanka lub bezlusterkowiec jest wyposażony w fabrycznie zamontowaną w korpus lampę błyskową. Spoko, na samym początku wydaje Ci się, że to wystarczające ale po kilku miesiącach użytkowania sprzętu okazuje się, że wyżej wspomniana lampa nie zaspokaja twoich oczekiwań. Na dobrą sprawę, każdy producent aparatów fotograficznych, produkuj również dedykowane lampy błyskowe. Na rynku bez problemu znajdziesz też parę wiodących firm, dzięki którym zaopatrzysz się w lampy błyskowe do każdego rodzaju aparatu.

Musiałem wrócić i o tym pogadać, to nie dawało mi spokoju. No bo jak już kupicie te karty i statyw, to na końcu najważniejsze – plecak… Myślę, że w następnych wpisach rozwinę bardziej tematy związane z fotografią. A teraz, wyruszam na skup apple. Miłego dnia 🙂

e-koledzy.pl

FREE
VIEW