Błędy w fotografii

Przychodzę z dobrą poradą. Jakich błędów nie popełniać w fotografii. To swego rodzaju dziedzina sztuki. Fotografia wymaga od nas pracy nad sobą i rozwoju. Nie pozwól sobie osiąść na laurach i odpocząć – konkurencja nie śpi. Ale co jest najważniejsze? Twoim celem powinno być stałe doskonalenie się i dążenie do ideału. Będziesz wtedy gotowy na tworzenie lepszych zdjęć, które będą pełne piękna i oryginalności. Żeby móc osiągnąć ten cel, musisz unikać paru błędów, a one mogą pokrzyżować twoje plany.

Dlatego dziś pokażę ci, czego unikać, żebyś stał się lepszym fotografem. Zaczniemy od niewiedzy. Polecam poznać swój sprzęt, bez tego nie będziesz stale doskonalić swoich umiejętności. Akcesoria, o których pisałem w poprzednich wpisach i wiedza jaką posiadasz – niech to będzie dla Ciebie pomocą. Wszystko tkwi w Twojej głowie, a nie parametrach sprzętu. Musisz więc opanować technikę.

Proponuje wzbijać się na wyżyny swoich twórczych możliwości, wymyślaj ciekawe rozwiązania i szukaj inspiracji – nie u innych fotografów, szukaj jej w codzienności, każdego dnia. Możesz też szukać na stronach, wystawach, albumach fotograficznych. Pamiętaj też o kadrach, też można ich poszukać i się czymś zainspirować. Niech to wszystko obudzi twoje pokłady kreatywności, bo najgorszy, jest jej brak.

A teraz coś z czym sam mam problem – lenistwo. Dosyć z odkładaniem wszystkiego na później. Bo możesz zmarnować swój najlepszy pomysł. Musisz nauczyć się wiele nawyków, trzeba je kształtować przez codzienne ćwiczenia. Także, nie możesz odkładać aparatu. Jeśli będziesz często fotografować, tym szybciej poznasz aparat i sztukę fotografowania. Proponuje postawienie sobie za cel, chociaż jednego fantastycznego zdjęcia dziennie. To wyrobi Twój nawyk (tu powtarzam, są one bardzo ważne) reakcji i obserwowania.

Jednym z ogromnych ograniczeń jest bałagan na naszym dysku/archiwum. Jeśli inwestujesz czas w porządkowanie oraz będziesz dbać o to, żeby ten porządek utrzymać – uwierz mi, że przyjemniej będzie się pracować. Mała porada, segreguj nie tylko według daty, musisz też stworzyć osobny folder, do którego będziesz przenosić swoje najciekawsze kardy i najlepsze dzieła, a dzięki systematycznemu przeglądowi swojego archiwum – wyciągniesz wnioski i poprawisz to co wymaga ulepszenia.

I na sam koniec, liczy się jakość, a nie ilość. Pokazuj ludziom zawsze najciekawsze zdjęcia, bez względu na gatunek fotografii. Nie zalewaj ich setkami nic nie wznoszącymi zdjęciami. Już jedno dobre ujęcie potrafi zainteresować naszego widza. Jest wiele rzeczy, o które musimy dbać. Dlatego wybieram się teraz na serwis laptopów.

e-koledzy.pl

FREE
VIEW