Przydatne akcesoria – fotografia.

Przy zakupie nowego sprzętu do fotografowania, dostajemy podstawowy i niezbędny sprzęt. Niestety, problemy zaczynają się kiedy zauważymy, że nie starczy nam baterii i jeden akumulator nam już nie starczy, później narzekamy na słabe oświetlenie i przez słabą lampę błyskową zdjęcia wychodzą niedoświetlone. Dodatkowo w nocy – zdjęcia wychodzą poruszone, a żeby rozwiązać ten problem potrzebujemy statyw. Więc dziś przychodzę z pomocą. Przy zakupie nowego aparatu, zastanów się czy dodatkowe akcesoria będą ci potrzebne do wykonania fantastycznych zdjęć w niemalże każdych warunkach.

Zaczniemy od akumulatora, bo to podstawowy element, o którym trzeba pamiętać. Sprawny i naładowany – tym bardziej przy intensywnym dniu pracy. A jak już mowa o intensywnym dniu pracy, mam na myśli dwa akumulatory. Jeden nie wystarczy. Ja wolę uniknąć sytuacji, kiedy podczas ważnej uroczystości mój akumulator wysiada i odmawia posłuszeństwa. Dlatego zawsze mam pod ręką drugą baterię. A teraz standardowe pytanie, przy zakupie baterii – oryginalna czy zamiennik? Moim zdaniem, jeśli chodzi o trzymanie energii czy niezawodność, między tymi dwoma, nie ma za wielu różnic.

Kolejnym elementem, o którym nie możesz zapomnieć to karta pamięci. Teraz aparaty wykonują o wiele lepsze i szczegółowe zdjęcia, mają różne możliwości filmowania w rozdzielczości min. Full HD – co za tym idzie? Wielkość naszych materiałów rośnie w górę. Dlatego polecam o zaopatrzenie się w kilka kart pamięci – bo one to podstawa przy pracy fotografa. Zastanów się czy wolisz mieć wszystko na jednej pojemnej karcie, czy może wolisz kupić kilka mniejszych. Zależy to też od tego jaki materiał na nich rejestrujesz i jaką ma on pojemność.

Teraz pora na rzecz niekoniecznie niezbędną – statyw. Przy trudnych warunkach oświetleniowych, będzie nam potrzebny. Przy zakupie statywu, musisz wiedzieć do jakich celów zamierzasz go wykorzystywać. Jeśli masz jakieś wątpliwości co do zakupu – poproś o pomoc sprzedawcę, na pewno znajdzie dla Ciebie odpowiedni statyw. Weźmie pod uwagę przede wszystkim Twój budżet.

Życzę udanych zakupów, mam nadzieję, że moje wskazówki się przydadzą. Przede mną też zakupy – części Iveco. Już niedługo koniec naprawy 🙂

e-koledzy.pl

FREE
VIEW