Dlaczego gry są dobre dla zdrowia psychicznego

Mniej więcej rok temu zacząłem czuć, że utknąłem w miejscu, w którym chciałbym pójść dalej w swojej karierze. Było to dla mnie wyjątkowe okno na rozpoczęcie czegoś nowego, ale niepokój związany z wpatrywaniem się w nieświadomego był przytłaczający.

Odkryłem, że gram w pasjansa, grę, którą kochałem, gdy dorastałem, jako sposób na ucieczkę od stresu związanego z myśleniem o tym, co będzie dalej. Po graniu poczułem się mniej niespokojny, a nawet naładowałem się.

Uświadomiłam sobie, że gry są potężnym narzędziem do rozwiązywania problemów ze zdrowiem psychicznym.

W rzeczywistości gry pozwalają ludziom ćwiczyć umysł, rozwijać umiejętności społeczne, aw niektórych przypadkach rozwijać koordynację ręka-oko i sprawność fizyczną. Gry poprawiają zdrowie psychiczne na wiele sposobów, ale pięć poniższych to dobry punkt wyjścia!

  1. Rozwój intelektualny i budowanie poczucia własnej wartości

Gry wymagają gromadzenia informacji, analizowania i podejmowania decyzji. Pod wieloma względami są to ważne umiejętności życiowe. Chociaż możemy nie zdawać sobie z tego sprawy, gry są świetnym sposobem na rzucenie sobie wyzwania i rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia, z których każdy może uczynić cię mądrzejszą osobą.

Nie szukaj dalej niż gra w brydża, jako przykład.

Zachwalając psychiczne korzyści płynące z gry, 89-letni lekarz z West Bloomfiled w stanie Michigan powiedział niedawno: „To intelektualne wyzwanie, satysfakcja z rozwiązywania problemów sprawia, że ​​brydża jest tak atrakcyjny”. Rzeczywiście, matematyczna natura gry, nie wspominając o rozumowaniu przestrzennym, również wyostrza umysł.

  1. Gry pomagają rozwijać nasze dzieci

Te same korzyści płynące z brydża, jakich doświadczają dorośli, odnoszą się również do dzieci, niezależnie od tego, w jakie gry grają. Neha Shivhare i David Kaufman zauważyli, że świadczenia społeczne to tylko jedna z zalet. Gry zmieniają strukturę mózgów dzieci na lepsze.

Badacze z Harvardu oparli się na wcześniejszych badaniach i stwierdzili, że zarówno gry wideo, jak i gry twarzą w twarz są ważne dla rozwoju dzieci. W szczególności dzieci uczą się o podejmowaniu decyzji i ich konsekwencjach. Na przykład w grze planszowej dzieci mogą dowiedzieć się, jak dana strategia może przynieść niemal natychmiastowe zwycięstwo, ale także równie szybką porażkę, w zależności od szczęścia. Mogą wtedy podjąć uzasadnioną decyzję, czy spróbować, czy nie. Poczucie spełnienia i udanej nauki również zwiększają szczęście i pewność siebie.

Jeśli interesują was samochody zapraszam na blog o motoryzacji!

  1. Gry wideo mogą zapobiegać chorobom psychicznym

Badania wykazały, że gry wideo odtwarzane w młodości zmniejszają zespół stresu pourazowego, schizofrenię, a nawet chorobę Alzheimera u dorosłych. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest sposób, w jaki gry wideo wzmacniają metapoznanie, czyli „myślenie o myśleniu”.

Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego rodzaju myślenia jest spytanie kogoś, dlaczego podczas gry podejmowano decyzje. Jakie mieli cele? Czy ich decyzje miały na celu wzmocnienie lub spowolnienie przeciwników?

Podczas gry występuje dużo podświadomości i szybkiego myślenia. Rozmyślanie o tym, jak podejmowano decyzje, rozwija ostrość umysłu.

e-koledzy.pl

FREE
VIEW