Jak fotografować ptaki ogrodowe

Nauka fotografowania ptaków ogrodowych może wydawać się skomplikowanym zadaniem, ale może być tak proste, jak zakup paszy i cierpliwość. I nie ma to znaczenia, jeśli nie masz ogrodu! W tym samouczku wyjaśnimy, jak fotografować ptaki ogrodowe w dowolnym miejscu, korzystając z kilku prostych ustawień i technik aparatu.

Ponieważ ptaki ogrodowe są podatne na nagłe, szybkie ruchy, najlepsze zdjęcia to te zrobione w chwilowych okresach spokoju. W tym celu musisz zachęcić ich do zatrzymania się i zatrzymania. Świetnym sposobem na zrobienie tego jest dostarczenie im jedzenia.

Szczególnie zimą i wczesną wiosną ptaki szukają pożywienia i materiałów do budowy gniazd, a dostarczenie ich zachęci je do spędzania czasu w ogrodzie. Ustawienie prostego okonia – może to być stół, krzesło lub nawet odwrócona pokrywa – i przykrywanie go trawą, pniakami lub innymi naturalnymi materiałami i umieszczenie na nim tacy z jedzeniem zachęci ptaki do lądowania.

Gdzie fotografować ptaki ogrodowe

W zależności od wielkości ogrodu i głębi cierpliwości, możesz ustawić prostą kryjówkę – może to być nawet mały rozkładany namiot – w ogrodzie niezbyt daleko od grzędy. Stąd możesz skupić się na tym, gdzie Twoim zdaniem wylądują ptaki i po prostu czekać.

Jeśli nie jest to praktyczne, możesz także fotografować ptaki w ogrodzie w zaciszu własnego domu. Znajdź miejsce obok okna naprzeciwko swojej grzędu i ponownie skup się i czekaj.

Jednak im dalej jesteś, tym dłuższy obiektyw będzie potrzebny do uchwycenia drobnych szczegółów ptaka.

Jak fotografować ptaki ogrodowe

01 Ustaw swoją scenę
Pomyśl o swoim wizerunku i o tym, jak będzie wyglądał. Czy chcesz ustawić oczywisty stół i podajnik, czy może chcesz stworzyć scenę, która będzie bardziej przypominać to, co zrobiono na wolności? Jeśli to drugie, zastanów się, jak to powinno wyglądać. Może kłoda lub pień na stole paszowym? Istnieją sposoby na zachęcenie ptaków do siadania w fotogenicznym miejscu.

02 Weź pod uwagę swoją historię
Jest to ważne przy ustawianiu swojego okonia. Najlepsze zdjęcia ptaków ogrodowych to takie, które wypełniają ramkę obiektem i umieszczają go na jednolitym tle. To podkreśla temat i szczegóły w jego piórach.

03 Użyj długiego obiektywu
W zależności od tego, czy siedzisz w środku, wyglądasz przez okno, czy siedzisz w kryjówce w ogrodzie, będziesz chciał fotografować długim obiektywem. Celem zdjęć ptaków ogrodowych jest wypełnienie ramki tematem. W tym celu idealny jest teleobiektyw około 300 mm.

04 Użyj ręcznego ustawiania ostrości
Systemy AF uległy znacznej poprawie na przestrzeni lat, a niektórzy producenci nawet teraz oferują tryby AF przeznaczone do śledzenia ptaków. Jednak fotografowanie ptaków ogrodowych to jedna z najlepszych technik, która jest jedną z najbardziej sprawdzonych w czasie.

Jeśli wytrwałeś do tego momentu, zapraszam cię do odwiedzenia bloga o ciekawostkach samochodowych.

Ustaw aparat na ręczne ustawianie ostrości i ustaw ostrość na miejscu na swoim okonie, gdzie spodziewasz się, że ptaki wylądują – lub miejscu, w którym chcesz, aby wylądowały. Ponieważ w końcu to zrobią. Umiejętność fotografowania ptaków ogrodowych polega na czekaniu na idealny moment.

04 Niewielka głębokość pola
Będziesz także chciał strzelać do ptaków ogrodowych z dużą aperturą, aby uzyskać płytką głębię ostrości. Spowoduje to ładnie nieostre tło, renderując przyjemną kolorową ścianę za ptakiem, prawie tak, jakbyś robił to w studio.

e-koledzy.pl

FREE
VIEW