Fotografia: Czego potrzebuje początkujący fotograf?

początkujący-fotograf

Podróż do osiągnięcia statusu profesjonalisty to dopiero połowa radości z fotografowania. Większość ludzi rezygnuje z fotografii, ponieważ za szybko się zniechęcają i jak już uświadomią sobie, że nadal nie są w stanie zrobić „dobrych” zdjęć — rezygnują całkowicie.

Kwestie, które omówiłem poniżej, to rzeczy, które robiłem, kiedy po raz pierwszy kupiłem lustrzankę cyfrową, więc bez zbędnych ceregieli, oto rzeczy które każdy początkujących musi ćwiczyć codziennie.

Udoskonal swoje umiejętności

Kiedy edytuję swoje zdjęcia w Photoshopie lub Lightroomie, czuję się jak dziecko na zajęciach plastycznych. Wszystkie te filtry i suwaki sprawiają, że czuję się, jakbym naginał obrazy kształtując je według własnego uznania. Kluczem do dobrego edytowania jest nie przesadzanie z niczym. Obróbka to tylko sposób na wydobycie ukrytego piękna Twoich zdjęć. Twoje ujęcia nie mogą całkowicie zależeć od samej obróbki.

Poznaj swój sprzęt

Zrozumienie, jak działa Twój aparat, pomoże Ci zrozumieć, do czego dokładnie jest zdolny. To pierwszy krok do przejścia od fotografowania w trybie automatycznym do fotografowania w trybie ręcznym.

Reklama: Odzież robocza

Zapoznaj się z programem Photoshop

Mówiąc o końcowej obróbce, sugeruję każdemu początkującemu, aby wiedział, jak pracować z Photoshopem. Edytowanie obrazów w programie Photoshop otwiera drzwi do różnych technik fotograficznych, takich jak HDR, klonowanie, podwójna ekspozycja itp. To najlepsze miejsce, aby rozpocząć naukę programu Photoshop i nadać nowy wymiar swojej kreatywności.

Nie bój się ciemności

Większość fotografów-amatorów chowa swoje aparaty, gdy tylko zaczyna zachodzić słońce, ale to największy błąd, jaki można popełnić. Noc pokazuje świat przed tobą w innym świetle. Nadszedł czas, aby wypróbować długi czas ekspozycji oraz lampy błyskowe. Poeksperymentuj z ustawieniami migawki, a będziesz mógł zrobić o wiele więcej niż fotografowanie w biały dzień.

e-koledzy.pl

FREE
VIEW